Apklausos rezultatai: 42 % darbuotojų šiemet tikisi gauti Kalėdinį finansinį priedą
Kaip šiemet įmonėse bus švenčiamos Kalėdos? Kokias dovanas gauna darbuotojai, o kokių norėtų? Kas pernai gavo Kalėdinį finansinį priedą, ir kokio dydžio priedų darbuotojai tikisi šiemet? Apskritai, kokie Kalėdų šventimo įmonėje aspektai darbuotojams yra svarbiausi?
Į šiuos, karjeros portalo CV-Online vykdytos apklausos klausimus atsakė 980 respondentų iš visos Lietuvos.
Kokios Kalėdos įmonėse buvo pernai ir ko iš įmonių darbuotojai tikisi šiemet?
70 % apklausos respondentų nurodė, kad pernai jų įmonė darbuotojams organizavo Kalėdinę šventę, dovanojo dovanas. Kalėdinės šventės ir dovanos įmonėse dažniau prieinamos privačiose užsienio kapitalo įmonėse ir įmonėse, kuriose darbuotojų skaičius didesnis nei 50.
Beveik trečdalis darbuotojų pernai iš įmonės sulaukė materialios – valgomos dovanos, kas penktas darbuotojas – šventinio renginio (spektaklis, koncertas, išvyka ir pan.). Ne ką mažiau populiarios pernai buvo ir materialios – nevalgomos dovanos (17 %), bei šventinė vakarienė (14 %).
Vos keli procentai darbuotojų Kalėdų proga turėjo bendras veiklas su kolektyvu, pvz. pynė Kalėdinius vainikus arba gavo nematerialią dovaną, pvz. laisvą dieną, pramogų kuponą ir pan. Įmonės taip pat pasirūpino dovanomis ir švente darbuotojų vaikams.
Tai, ką iš įmonių Kalėdų proga gavo darbuotojai, tik iš dallies darbuotojų lūkesčius. Šiemet darbuotojai iš įmonės Kalėdų proga norėtų:
· Šventinio renginio (koncertas, spektaklis, filmas, išvyka) – 21 %
· Nematerialios dovanos (pvz. laisva diena, pramogų kuponas, el.knyga) – 19 % (pernai bene rečiausiai teikiama dovana, šiemet jai yra itin didelis poreikis)
· Materialios dovanos – nevalgomos (pvz. gertuvė, kuprinė) – 18 %
· Materialios dovanos – valgomos (pvz. arbatos, pyragai) – 10 % (didžiausias skirtumas tarp dovaną gaunančių ir norinčių ją gauti)
· Šventinės vakarienės – 10 %
Žodinis, asmeninis ar elektroninis pasveikinimas nesulaukė populiarumo, jo pageidautų vos 3 % respondentų, tuo tarpu pernai tokio pasveikinimo sulaukė 8 % darbuotojų.
Kalėdinė premija
Apklausos duomenimis, pernai Kalėdinį finansinį priedą gavo 27 % darbuotojų.Kalėdinio finansinio priedo amplitudė itin plati, nuo 20 iki 4500 Eurų į rankas, o vidurkis – 311 Eur.
Šiemet Kalėdinio finansinio priedo tikisi sulaukti 42 % darbuotojų, o pageidaujamo priedo vidurkis siekia – 320 Eurų į rankas.
Kalėdiniai finansiniai priedai pernai mažiausiai prieinami buvo stambiose (daugiau nei 1000 darbuotojų) ir smulkiose (iki 10 darbuotojų) įmonėse. Finansinius Kalėdinius priedus pernai dažniausiai gavo dirbantys 50-249 darbuotojų turinčiose įmonėse. Mažiausias Kalėdinio priedo vidurkis pernai buvo 250-999 dydžio įmonėse – 230 Eur, didžiausias – 50-249 darbuotojų turinčiose įmonėse – 371 Eur.
38 % respondentų nepatenkinti tuo, ką pernai gavo iš įmonės Kalėdų proga. Daugiau visiškai arba iš dalies patenkintų buvo tarp tų darbuotojų, kurie iš įmonės gavo ne tik materialias ar nematerialias dovanas, šventinį renginį, bet ir finansinį priedą.
Daugiausiai nepatenkintų pernai metų Kalėdų švente ir dovanomis – valstybinėse, bei smulkiose (iki 10 darbuotojų) įmonėse.
Kalėdų šventimo įmonėje aspektai
Apklausos dalyvių paprašėme įvertinti, kiek jiems svarbūs įvairūs Kalėdų šventimo įmonėje aspektai. Juos darbuotojai vertino penkiabalėje sistemoje, nuo 1- visiškai nesvarbu iki 5 – svarbiausia.
Respondentams svarbiausi Kalėdų šventimo įmonėje aspektai yra: darbuotojams rodomas dėmesys; užtikrinamas darbuotojų lygiavertiškumas – visiems vienodai prieinama šventė ir dovanos; kuriama šventinė atmosfera ir dovanų/priedų piniginė vertė.
Darbuotojai ne itin linkę įsitraukti į šventės organizavimą ar labdaros projektus, jiems taip pat ne itin svarbu, ar dovanos bus originalios ir personalizuotos, tačiau gerokai svarbiau, kad įmonė vertintų savo darbuotojus ir tinkamai jiems atsidėkotų.
Apklausa vykdyta internetu, 2022 metų lapkričio mėnesį. Apklausoje dalyvavo 980 respondentų iš visos Lietuvos, dirbančių įvairaus dydžio ir kapitalo įmonėse, užsiimančiose įvairia veikla.