Apklausa: tik 1 iš 10 šalies vairuotojų savo vairavimo žiemą įgūdžius vertina kaip labai gerus
„Toksika“ uždaryto sąvartyno teritorijoe planuoja pastatyti saulės parką
Pavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“ pradeda naują projektą – Šiaulių rajone Jurgeliškių kaime buvusio sąvartyno teritorijoje bus statomas naujas saulės elektrinių parkas. Šiuo projektu „Toksika“ įgyvendina savo aplinkosaugos tikslus, kuriais siekia mažinti įmonės poveikį aplinkai ir užtikrinti ekologiškus veiklos būdus.
„Toksika” planuoja pastatyti 3,859 megavatų galios saulės elektrinių parką, į kurį investuos daugiau kaip 3 mln. Eur. Statybas planuojama užbaigti iki 2023 metų pabaigos.
Saulės elektrinių parkas per metus iš saulės pagamins apie 3,8 mln. kilovatvalandžių ekologiškos elektros energijos. Skaičiuojama, kad toks energijos kiekis, pagamintas iš atsinaujinančių išteklių, leis sumažinti į aplinką patenkančios CO2 emisijos kiekį daugiau nei 2 mln. kilogramų per metus.
„Projektas ypatingas tuo, kad leis nenaudojamą žemės sklypą paversti aikštele tvariai energijai gaminti bei padės įgyvendinti „Toksikos” finansinius ir tvarumo tikslus. Tai netipinis pagal veiklą projektas, kuriuo siekiama išnaudoti uždaryto ir neeksploatuojamo odų sąvartyno plotą tvarios energijos gamybai“, – sakė „Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas.
Saulės elektrinių parkas bus statomas Šiaulių rajone esančio uždaryto odų pramonės atliekų sąvartyno teritorijoje, kurioje negalima vykdyti jokios kitos veiklos. 4 hektarai dydžio teritorija bus skirta saulės parkui ir daugiau kaip 2 hektarų teritorijoje bus prižiūrima natūrali pieva, skirta vietos gyvūnijai bei augmenijai.
„Toksika” jau dabar pagamina didžiąją dalį savo veikloje sunaudojamos elektros energijos. Elektros energija gaminama pavojingųjų atliekų deginimo įrenginyje deginant pavojingąsias atliekas ir saulės elektrinėse Vilniuje bei Alytuje, sumontuotose ant įmonės pastatų stogų.
A.Dirvinskas teigia, jog įgyvendinusi saulės parko projektą, „Toksika” ne tik visiškai patenkins įmonės vidinius elektros energijos poreikius, bet ir pasiūlys galimybę kitiems energijos vartotojams įsigyti arba išsinuomoti saulės parko dalį ir pasigaminti žaliąją elektros energiją savo reikmėms.. Be to toks aplinkai draugiškas bei efektyvus buvusio sąvartyno teritorijos panaudojimas taps pavyzdžių kitiems atliekų tvarkytojams, vykdantiems uždarytų sąvartynų priežiūrą.