Ragina suklusti rengsiančius švenčių stalą: kelios klaidos gali gerokai paploninti piniginę
Atsakė, kas svarbu renkantis naują dulkių siurblį: kai kurias detales žmonės pamiršta
Dulkių siurblys – nepamainomas pagalbininkas bet kuriuose namuose. Nepaisant gerokai palengvėjančios namų ruošos, nemažai žmonių įsigydami naują prietaisą yra linkę atkreipti dėmesį tik į jo kainą ir galingumą. Deja, tai iki galo neapibūdina siurblio panaudojimo galimybių, pažymi buitinės technikos ekspertai. Anot jų, renkantis dulkių siurblį reikia atkreipti dėmesį į dar kelis dalykus.
„Jeigu prieš porą dešimtmečių galėjote rinktis vos iš keleto skirtingų siurblių modelių, šiandien šių buityje privalomų prietaisų pasirinkimas – kaip niekad platus. Nors tai kiekvienam leidžia išsirinkti geriausiai savo asmeniniams poreikiams pritaikytą siurblį, o ieškantiems šiuolaikinių sprendimų, juos įdarbinti prižiūrint net ir pačius tamsiausius namų kampelius, daugelį tokios siurblių savybės tiesiog pribloškia. Siekiant savo namuose išnaudoti visas dulkių siurblio galimybes, patariama pasidomėti ne tik prietaiso kaina ar jo galingumu“, – pasakoja „Samsung Baltics Electronics“ buitinės technikos ekspertas Vytautas Povilas Jurgaitis.
Siurblių įvairovė – nuo šluotos iki roboto
Prisiminus, kad prieš kurį laiką beveik visuose namuose karaliavo dideli ir sunkūs dulkių siurbliai, kuriuos reikia įkišti į elektros lizdą, ima juokas. Nors tai buvo gana įprastas vaizdas, dabar tokį prietaisą galima išvysti vis rečiau, mat buitinių prietaisų rinkoje įsitvirtino tiek manevringi siurbliai-šluotos, tiek autonominiai siurbliai-robotai.
„Visi, kam nors kartą yra tekę siurbti kambarius su įprastu siurbliu, neleis sumeluoti, kad tvarkymasis – tai tikrų tikriausia mankšta. Be to, toks siurblys užima daug vietos, o veikiančio prietaiso laidas neretai kabinasi už kambariuose esančių baldų ir susipainioja. Šiuolaikiškam gyvenimo būdui ir patogiam bei maloniam tvarkymuisi namuose kur kas labiau pritaikyti akumuliatoriniai dulkių siurbliai-šluotos – jie sveria keliskart mažiau, yra ergonomiškesni ir praktiškesni nedidelėse erdvėse bei vieną kartą įkrauti gali veikti net iki dviejų valandų“, – pasakoja V. P. Jurgaitis.
Pastaruoju metu taip pat smarkiai išpopuliarėjo ir siurbliai-robotai. Ekspertas tikina, kad didžiausias šių prietaisų pliusas yra tas, kad jie gali tvarkytis namuose net ir tada, kai patys esate išvykę, o atlikus darbus gražiai sugrįžti atgal į savo vietą. Tokie siurbliai taip pat skleidžia kur kas mažiau triukšmo ir yra puikūs pagalbininkai nuolatinės švaros palaikymui.
Dulkių kaupimo maišeliai – patogumas, ekologiškumas ar sveikata?
Jeigu naujo dulkių siurblio besidairančių pirkėjų akys dažniausiai krypsta į prietaiso galingumo ir kainos informaciją, kur kas mažiau žmonių naująjį pagalbininką renkasi pagal tai, koks yra dulkių surinkimo metodas. Pavyzdžiui, ar siurblio viduje daugkartinis krepšelis, ar reikės pirkti ir naudoti vienkartinius maišelius, ar bus patogu ištuštinti dulkių surinkimo talpą, ir kt.
Buitinės technikos ekspertas teigia, kad vartotojų susidomėjimas šia konkrečia dulkių siurblių savybe dar tik auga, o tokią tendenciją lemia didesnis visuomenės skiriamas dėmesys aplinkosaugos ir asmeninės sveikatos temoms.
„Vienkartinius dulkių maišelius patogu išmesti jiems prisipildžius, tačiau dažnas tokio dulkių siurblio vengia išreikšdami savo susirūpinimą ekologija ir siekdami mažinti į aplinką patenkančių šiukšlių kiekį. Kita vertus, daugkartiniai dulkių maišeliai, nors aplinkos nežaloja, gali pakenkti vartotojui, kuris juos ištuština namuose ir visas surinktas dulkes paskleidžia atgal, bei jo šeimai. Toks pasirinkimas tikrai nėra tinkamas, jeigu namuose gyvena alergiški žmonės“, – sako ekspertas.
Kaip sprendimą abiem problemoms, V. P. Jurgaitis rekomenduoja įsigyti dulkių siurblį „Samsung Bespoke Jet™ Pro Extra“, kuris higieniškai ištuština šiukšliadėžę į specialią stotelę neleisdamas dulkėms pasklisti kambaryje ir pasižymi 5 pakopų daugiasluoksne dulkių filtravimo funkcija. Ši savybė sulaiko 99,999 proc. surinktų dulkių ir sumažindama alergenų kiekį, į tvarkomą patalpą išleidžia tik švarų orą.
Įvairūs antgaliai – lengvam ir kruopščiam valymui
Ieškant naujo pagalbininko namuose, būtina įsivertinti ir tai, kokiems paviršiams prižiūrėti bei valyti šį prietaisą naudosite. Jeigu didesnįjį namų grindų plotą dengia kilimai, reikėtų dairytis būtent šią dangą įveikiančių siurblių, jeigu plytelės ar medžio laminatas – tokį siurblį, kurio antgaliai jų nesubraižytų.
Pasak V. P. Jurgaičio, šiuo metu rinkoje esantys siurbliai skiriasi ne tik galingumu ar kitomis pagrindinėmis savybėmis, bet ir skirtingu antgalių komplektu. Jie paprastai būna skirti išvalyti sunkiau pasiekiamas vietas po baldais ar smulkius tarpelius, kuriuose kaupiasi įvairūs nešvarumai.
„Skirtingi antgaliai gerokai praplečia siurblio panaudojimo namų valymui ir priežiūrai galimybes. Pavyzdžiui, įsigydami minėtąjį „Bespoke“ linijos siurblį, pirkėjai gauna net keletą skirtingų antgalių. Pirmiausia, su plonu antgaliu nesunkiai išsiurbsite langų rėmų grioveliuose besikaupiantį purvą, o lipnus antgalis padės surinkti nepageidaujamus naminių gyvūnėlių plaukus nuo baldų ar kilimų, dar yra ir lankstus bei kombinuotas antgalis. Be to, visus šiam prietaisui skirtus antgalius galite laikyti specialiame į rinkinį įeinančiame stove, todėl jie niekada nepasimes“, – sako ekspertas.
Nors įprasti siurblių antgaliai gali pasirodyti kaip puikiai suprantamas dalykas, retas pasiryžta savo namuose pritaikyti šios srities naujoves. Pavyzdžiui, išskirtinis grindų plovimo antgalis „Spray Spinning Sweeper“ „Samsung Bespoke Jet™ Pro Extra“ siurblį pakelia į dar aukštesnį lygį ir leidžia lengviau prižiūrėti visu namų kampelius.
Dulkių siurblys – moderni namų interjero detalė
Ne paslaptis, kad įprasta dulkių siurblio vieta namuose yra ten, kur jo nemato nei patys šeimininkai, nei svečiai – koridoriaus spinta, sandėliukas ar net garažas. Eksperto teigimu, nors tokį sprendimą nesunku paaiškinti, tendencijos pamažu keičiasi ir dulkių siurbliai tampa šiuolaikinio namų interjero detale.
„Pirmą kartą dulkių siurblius kaip atvirai demonstruojamą buities prietaisą išvydome prekyboje pasirodžius pirmiesiems siurbliams-robotams. Dažnas jų iki šiol į šeimininkų namus „atkeliauja“ su įkrovimo ir dulkių ištuštinimo stotele, kurią siurblys-robotas bet kuriuo metu turi pasiekti laisvai ir be jokių trikdžių. Tai lėmė, kad dulkių siurbliai pradėti laikyti ne už uždarų durų, o jų dizaino sprendimams pradėta skirti vis daugiau dėmesio. Būtent todėl net ir kitokio tipo siurbliai atrodo vis stilingiau, kad derėtų prie kone kiekvieno interjero“, – pasakoja V. P. Jurgaitis.
Ekspertas priduria, kad šiuo metu rinkoje netrūksta tiek įvairių dydžių, formų, tiek ir skirtingų spalvų dulkių siurblių, todėl kiekvienas gali lengvai išsirinkti prie unikalaus namų interjero labiausiai derantį prietaisą.
Apie „Samsung Electronics Co., Ltd.“:
„Samsung“ įkvepia pasaulį ir formuoja ateitį su transformuojančiomis idėjomis ir technologijomis. Bendrovė iš naujo apibrėžia televizorių, išmaniųjų telefonų, nešiojamųjų įrenginių, planšetinių kompiuterių, skaitmeninių prietaisų, tinklo sistemų ir atminties ir LED sprendimus. Norėdami sužinoti karščiausias naujienas, apsilankykite news.samsung.com.